Nasze projekty

Projekty realizowane w naszym przedszkolu:

– Program autorski „W Świecie Skauta”

„W Świecie Skauta” to autorski projekt realizowany w Publicznym Przedszkolu „Wrocławskie Skauty VI” w roku szkolnym 2022/2023. Projekt powstał w celu przybliżenia dzieciom, nauczycielom oraz rodzicom idei skautingu oraz wprowadzenia skautingu do życia codziennego przedszkola.

– Projekt „Przyjaciel Niepotrzebnej Książki”

Projekt czytelniczy dla dyrektorów, nauczycieli, rodziców. Celem jest zbiórka książek już przeczytanych, niepotrzebnych oraz takich, którymi z jakichś względów chcemy się podzielić z innymi osobami.

– Projekt „Bajeczna Księga”

Projekt służy promowaniu czytelnictwa wśród dzieci i rodziców oraz stwarza okazję do ekspresji językowej, gdyż to dzieci wraz z rodzicami wymyślają kolejne części księgi.

– Projekt „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”

Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa przez przedszkole we współpracy z rodzicami, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom oraz stworzenie przedszkolnego kącika książki.

– Projekt „Wróbelka Elemelka Poznajemy, z Nim Przygody Dzielić Chcemy”

To projekt skierowany do przedszkoli, podczas realizacji którego dzieci mają okazję poznać określone utwory literackie. Celem projektu jest również rozbudzanie dziecięcej ciekawości przyrodniczej, wzbogacenie ogólnej wiedzy o świecie oraz poznanie roli wróbli w naszej przyrodzie.

– Projekt „Zabawy w spokojny Umysł”

Założeniem projektu jest dostarczenie dzieciom oraz nauczycielom narzędzi i inspiracji do rozpoznawania, rozumienia oraz akceptowania reakcji emocjonalnych u siebie i u innych.

Publiczne Przedszkole Wrocławskie Skauty VI
ul. Błotna 18, 51-521 Wrocław