Maluch+

NAZWA PROGRAMU: Program „MALUCH+” 2021

NAZWA ZADANIA: Utworzenie i dofinansowanie miejsc opieki w Żłobku „Małe Skauty I” przy ul. Radkowskiej 26 we Wrocławiu

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU CELOWEGO

WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA: 540 000 zł

CAŁKOWITA WARTOŚĆ ZADANIA: 675 000 zł

OPIS ZADANIA:

W ramach Programu „Maluch+” 2021 utworzono Żłobek „Małe Skauty I”, który mieści się przy ul. Radkowskiej 26 we Wrocławiu. Jest on przygotowany do opieki nad 54 dziećmi w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat.

Ze środków Państwowego Funduszu Celowego zrealizowano m.in.: prace remontowe sal oraz toalet, zakup wyposażenia, pomocy dydaktycznych, zabawek, sprzętu audio, zamontowano plac zabaw a także przeprowadzono szkolenia dla personelu.

Jednocześnie w ramach Programu „Maluch+” 2021 rodzice mogą korzystać z dofinansowania do miejsc opieki.

Żłobek „Małe Skauty I” został otwarty w marcu 2021. Opieka zapewniona jest w grupach żłobkowych zróżnicowanych pod względem wieku. Każda grupa ma swoją nazwę i okrzyk.

Pomieszczenia żłobka zostały zaprojektowane nowocześnie i estetycznie. Wykorzystaliśmy kolory dające poczucie bezpieczeństwa i sprzyjające nauce. Na każdej sali znajdują się kąciki tematyczne oraz wygodne miejsce do spożywania posiłków. Każda sala, w której jest sprawowana opieka, ma zamontowany monitoring z minimalnym 60-dniowym dostępem do nagrań archiwalnych. Szatnie zostały zaprojektowane tak, aby dzieci mogły samodzielnie kształtować umiejętność ubierania się i przebierania. Wysokość mebli oraz sanitariatów dostosowana jest do wzrostu maluszków, aby swobodnie i bezpiecznie mogły z nich korzystać i uczyć się codziennych czynności życiowych.

Na terenie żłobka został zamontowany nowoczesny i bezpieczny plac zabaw z wyposażeniem dedykowany najmłodszym dzieciom tak, aby czuły się bezpiecznie zarówno one jak i ich rodzice. Promujemy aktywność fizyczną i zabawę na świeżym powietrzu. Zachęcamy do zdrowego stylu życia realizowanego przez ruch i spontaniczną zabawę z rówieśnikami.  Zamontowane sprzęty są dostosowane do potrzeb dzieci w wielu do lat 3. Zadbaliśmy o plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią, tj. trawą i matami przerostowymi, co pozwala na swobodną i beztroską zabawę.

Żłobek „Małe Skauty I”
ul. Radkowska 26, Wrocław