Posiłki i żywienie

Odżywianie dzieci jest jednym z najczęstszych aspektów, o który martwią się Rodzice. Nie tylko w przedszkolu. Ileż to razy prosimy nasze dzieci, by zjadły obiad, albo chociaż zupkę, albo cokolwiek ciepłego… Często przy stole słychać płacz, denerwuje się cała rodzina, a przecież tak być nie musi!

We Wrocławskich Skautach dbamy o to, w jaki sposób podajemy naszym pociechom posiłki, w jakiej atmosferze, a nawet – jakie małe rytuały nam codziennie towarzyszą! Który niejadek oprze się wspólnemu posiłkowi w tipi? Kto jak nie dzieci zaśpiewają ochoczo przedobiadową piosenkę? Pokazujemy, że jedzenie nie musi być nudną koniecznością, ale bardzo ciekawą aktywnością.

Zdrowe żywienie jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka, wpływa jakościowo nie tylko na prawidłowy rozwój fizyczny, ale również mózgu. Dlatego też ważne jest  odpowiednie zapewnienie dzieciom również tego komponentu rozwoju.

Współpracujemy z firmą cateringową, w której posiłki przygotowywane są przez profesjonalną kadrę, a o ich odpowiednie dobranie dba wykwalifikowany dietetyk. Wszystkie podawane posiłki są pełnowartościowe i przygotowywane z wysokiej jakości składników. Wykorzystywane są tu naturalne, nieprzetworzone produkty, niezawierające cukru.  Jest to ogromny atut, który zapewni  Państwa dzieciom wyżywienie najwyższej jakości.

SAVOIR-VIVRE PRZY STOLE

Co wypada przy stole, a czego wręcz przeciwnie – robić nie możemy?
Co to znaczy „kultura stołu”, „jeść oczami”, „zjeść konia z kopytami”?
I wreszcie – dlaczego jedzenie może być sposobem na poznanie całego świata „od kuchni”?  Wyruszamy z dziećmi w arcyciekawą podróż!

Oddajemy w ręce specjalistów przygotowanie posiłków z najwyższą starannością, którzy współpracują z dietetykami, są kulinarnymi ekspertami i dbają o świeżość i jakość produktów.
W naszym przedszkolu oferujemy posiłki dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci, również alergików.

Wrocławskie Skauty jedzą posiłki w następujących godzinach:

• 08:30 – 09:00 – śniadanie;
  • 10:00 – 10:15 – drugie śniadanie;
  • 11:30 – 12:00 – obiad (zupa);
  • 13:30 – 14:00 – obiad (drugie danie), podwieczorek.

Opłaty za posiłki:

• 21,00 zł – całodzienne wyżywienie;
  • 23,00 zł – całodzienne wyżywienie uwzględniające dietę dziecka;
  • 25,00 zł – całodzienne wyżywienie uwzględniające dietę specjalistyczną dziecka.

Publiczne Przedszkole Wrocławskie Skauty I
ul. Gwiaździsta 55, Wrocław