POSIŁKI I ŻYWIENIE

Odżywianie dzieci jest jednym z najczęstszych aspektów, o które martwią się Rodzice. Nie tylko w przedszkolu. Ileż to razy prosimy nasze dzieci, by zjadły obiad, albo chociaż zupkę, albo cokolwiek ciepłego… Często przy stole słychać płacz, denerwuje się cała rodzina, a przecież tak być nie musi!

We Wrocławskich Skautach dbamy nie tylko o to, co podajemy naszym pociechom, ale też jak to robimy, w jakiej atmosferze, a nawet – jakie małe rytuały nam codziennie towarzyszą! Który niejadek oprze się wspólnemu posiłkowi w tipi? Kto jak nie dzieci zaśpiewają ochoczo przedobiadową piosenkę? Pokazujemy, że jedzenie nie musi być nudną koniecznością, ale bardzo ciekawą aktywnością.

SAVOIR-VIVRE PRZY STOLE

Co wypada przy stole, a czego wręcz przeciwnie – robić nie możemy?
Co to znaczy „kultura stołu”, „jeść oczami”, „zjeść konia z kopytami”?
I wreszcie – dlaczego jedzenie może być sposobem na poznanie całego świata „od kuchni”?  Wyruszamy z dziećmi w arcyciekawą podróż!

Oddajemy w ręce specjalistów przygotowanie posiłków z najwyższą starannością, którzy współpracują z dietetykami, są kulinarnymi ekspertami i dbają o świeżość i jakość produktów.
W naszym przedszkolu oferujemy posiłki dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci, również alergików.

Wrocławskie Skauty jedzą posiłki w następujących godzinach:

• 8:30-09:00 śniadanie

• 12:00-13:00 obiad