Nasze projekty

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”

Celem programu jest promowanie wśród dzieci czytelnictwa, zainteresowania bajką
i baśnią, jako sposobu na rozwój, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka.

„PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Autor projektu:
Ludmiła Fabiszewska

Czas realizacji:

25.09-2021 – 25.06.2022

Nauczyciele realizujący projekt:

Karolina Małolepsza

Joanna Husak

Dorota Dobrowolska

Paulina Janas

Małgorzata Grądowa

PROJEKT REALIZOWANY W GRUPACH DZIECI SZEŚCIOLETNICH.

Cele i założenia projektu:

• kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycję Polski
  • kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej,
  • dostrzeganie piękna i wartości dorobku polskiej nauki i kultury,
  • poznanie historii, tradycji, architektury, przyrody swojego regionu, dostrzeganie piękna ojczystego miejsca,
  • uwrażliwienie na piękno języka polskiego, zachęcenie do posługiwania się poprawną polszczyzną
  • przybliżenie sylwetki wybranych bohaterów narodowych
  • budzenie poczucia więzi z najbliższym otoczeniem, okazywanie szacunku członkom rodziny i osobom z bliskiego otoczenia, rozwijanie poczucia empatii wobec innych ludzi, poszanowania dla ludzkich wyborów, kształtowanie umiejętności dostrzegania potrzeb innych, zachęcanie do niesienia pomocy
„MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY”

Akcja „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” to wyjątkowe ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolu. Wychowawczynie, nauczycielki przedszkola czytają przedszkolakom książki. Każde takie wydarzenie jest świętem w placówce, pełnym literatury o oczywiście małego pluszowego misia.

Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa.

Cele szczegółowe:

1. zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom – uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych,
  2. tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela,
  3. wprowadzenie dziecka w świat literatury,
  4. budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną,
  5. przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych,
  6. kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego,
  7. rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci,
  8. rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli,
  9. włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego,
  10. promocja przedszkola,
  11. rozwijanie współpracy między nauczycielami.

Projekt podzielony jest na 6 modułów t.j.:

1. Książki dzieciństwa
  2. Mały Miś w świecie emocji
  3. Dbamy o zdrowie z Małym Misiem
  4. Zmisiowany Eko – kalendarz
  5. Misiowe laboratorium „Czterech Żywiołów”
  6. Mały Miś i super tajny projekt

Wszystkie moduły opierają się na postaci Małego Misia – pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury oraz na propagowaniu czytelnictwa.

„WROCŁAWSKI SKAUT” – PROJEKT EDUKACYJNY

Założeniem projektu jest ujawnianie, zdobywanie i doskonalenie konkretnych uzdolnień, a także rozwijanie i pogłębianie zainteresowań dziecka.

GŁÓWNE ZAŁOŻENIA PROJEKTU:

1. Piątek – dzień tygodnia, w którym zdobywana jest dana sprawność.
  2. Element ubioru dziecka – kolor zielony.
  3. Jedynym warunkiem zdobycia sprawności jest aktywność dziecka na zajęciach, zainteresowanie się danym tematem.
  4. Nagroda – zdobycie sprawności w postaci naklejki wklejanej do „Albumu sprawności”.

SPRAWNOŚCI DO ZDOBYCIA w I SEMESTRZE:

„Gimnastyk”

„Życzliwek”