Nasze projekty

Projekty realizowane w naszym przedszkolu

1. ,, Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025’’.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Głównym celem programu jest zakup książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz realizacja działań promujących czytelnictwo.

1. ,,Jestem Skautem – zdobywcą sprawności’’.

Regulamin projektu:

1. W Projekcie Jestem Skautem – Zdobywam Sprawności mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym wraz z rodzicami.
  2. Projekt realizowany jest od 01.09.2022-30.06.2023
  3. Nauczyciel w ramach możliwości i do wieku danej grupy, zaznajamia dzieci ze skautingiem.
  4. Każda grupa przygotowuje swój proporczyk.

1. Spośród zaproponowanych sprawności, nauczyciel powinien zrealizować przynajmniej trzy sprawności grupowe w każdej porze roku, oraz zachęcić dzieci i rodziców do zdobywania sprawności indywidualnych, zgodnie z regulaminem oraz przedstawienia wiedzy i umiejętności z danej sprawności. (samodzielnie, lub przy pomocy rodzica)
  2. Przeprowadzić jedną grę terenową na półrocze.
  3. Zadania należy traktować jako propozycje, które dostosowujemy do możliwości dzieci.

1. ,,ABC Ekonomii’’.

W roku przedszkolnym 2022/2023 w przedszkolu Wrocławskie Skauty III realizowany będzie projekt edukacyjny o nazwie “ABC-EKONOMII”, którego autorami są Żaneta Kupczyk i Damian Kupczyk.  W ramach projektu powstała książka pt. “ABC ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów”, której autorami są Żaneta Kupczyk i Wiktor Czepczynski. Publikacja zawiera 12 opowiadan, z których każde porusza inne zagadnienie ze świata ekonomii

i finansów. Na podsatwie książki opracowany został pakiet materiałów edukacyjnych, w skład którego wchodzi: 12 scenariuszy warsztatów, karty pracy, infografiki w formie plików pdf oraz zestaw gadżetów.

Pieniądze towarzyszą każdemu z nas i każdego dnia. Codziennie się nimi posługujemy, dlatego już od najmłodszych lat powinniśmy nabywać wiedzę, umiejętności i nawyki związane z poruszaniem się w świecie finansów. Okres przedszkolny i wczesnoszkolny jest najlepszy na to, aby rozpocząć edukację finansową. Dzieci w tym wieku są ciekawe świata i chłoną wiedzę jak gąbka. Co więcej każdy dzień daje mnóstwo możliwości, aby przy okazji wspólnych zakupów, spacerów czy przygotowania posiłków poruszyć kwestie związane ze światem pieniądza.

1. ,,Bohater tygodnia’’.

Głównym celem projektu jest aktywna współpraca z rodzicami, wzbogacenie wiedzy poprzez zabawę, tworzenie postaw prospołecznych oraz uświadamianie dzieci, że każdy ma w sobie coś wyjątkowego. Przedszkole współpracuje z rodzicami na rzecz wzajemnego rozwoju.

Publiczne Przedszkole Wrocławskie Skauty III
ul. Samborska 14A, Wrocław