Posiłki i żywienie


Odżywianie dzieci jest jednym z najczęstszych aspektów, o które martwią się Rodzice. Nie tylko w przedszkolu. Ileż to razy prosimy nasze dzieci, by zjadły obiad, albo chociaż zupkę, albo cokolwiek ciepłego… Często przy stole słychać płacz, denerwuje się cała rodzina, a przecież tak być nie musi!

We Wrocławskich Skautach dbamy nie tylko o to, co podajemy naszym pociechom, ale też jak to robimy, w jakiej atmosferze, a nawet – jakie małe rytuały nam codziennie towarzyszą! Który niejadek oprze się wspólnemu posiłkowi w tipi? Kto jak nie dzieci zaśpiewają ochoczo przedobiadową piosenkę? Pokazujemy, że jedzenie nie musi być nudną koniecznością, ale bardzo ciekawą aktywnością.

Zdrowe żywienie jest podstawą prawidłowego rozwoju dziecka, wpływa jakościowo nie tylko na prawidłowy rozwój fizyczny, ale również mózgu. Dlatego misją naszej placówki jest odpowiednie zapewnienie dzieciom również tego komponentu rozwoju. Koncentrujemy się nie tylko na propagowaniu zdrowego żywienia, ale również wprowadzamy je w praktykę.

Nasza placówka prowadzi swoją kuchnię, w której posiłki przygotowywane są przez profesjonalną kadrę, a o ich odpowiednie dobranie dba wykwalifikowany dietetyk. Wszystkie podawane posiłki są pełnowartościowe i przygotowywane z wysokiej jakości składników. Korzystamy z naturalnych, nieprzetworzonych produktów, niezawierających cukru. Uważamy, że jest to nasz ogromny atut, dzięki któremu jesteśmy w stanie zapewnić Państwa dzieciom wyżywienie najwyższej jakości.

SAVOIR-VIVRE PRZY STOLE

Co wypada przy stole, a czego wręcz przeciwnie – robić nie możemy?
Co to znaczy „kultura stołu”, „jeść oczami”, „zjeść konia z kopytami”?
I wreszcie – dlaczego jedzenie może być sposobem na poznanie całego świata „od kuchni”?  Wyruszamy z dziećmi w arcyciekawą podróż!

Oddajemy w ręce specjalistów przygotowanie posiłków z najwyższą starannością, którzy współpracują z dietetykami, są kulinarnymi ekspertami i dbają o świeżość i jakość produktów.
W naszym przedszkolu oferujemy posiłki dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci, również alergików.

Wrocławskie Skauty jedzą posiłki w następujących godzinach:

  • 8:30-09:00 śniadanie

  • 11:30-12:00 zupa

  • 13:00-13:30 II danie
  • 15:00-15:15 podwieczorek

Opłaty za posiłki:

  • 21 zł – całodzienne wyżywienie

  • 23 zł – całodzienne wyżywienie uwzględniające dietę dziecka

  • 25 zł – całodzienne wyżywienie uwzględniające dietę specjalistyczną dziecka

Aktualny jadłospis dostępny jest w naszym przedszkolu w gablocie informacyjnej.

 

Kontakt

Publiczne Przedszkole Wrocławskie Skauty V
ul. Dubois 33-35a, Wrocław
(budynek CRZ Krzywy Komin)
71 733 44 30
biuro5@wroclawskieskauty.pl

O nas

Przedszkola Wrocławskie Skauty powstały z myślą o Dzieciach, dla których odkrywanie otaczającego ich świata jest prawdziwą pasją. Nasze placówki zapewniają wszechstronny rozwój i wieloetapowe poznawanie aspektów życia w grupie rówieśniczej.

Zobacz nas na

Skip to content